הקשר בין צילום לתאורה

כיום ניתן לצלם תמונות באופן פשוט ומהיר בעזרת הטלפון החכם. התמונות שמצולמות בטלפון הנייד בדרך כלל מצולמות באיכות פחות טובה ואיכותית מתמונות שמצולמות בעזרת מצלמה מקצועית.

לפיכך, אם אתם מעוניינים לצלם תמונות מקצועיות ומרשימות, אנו ממליצים לכם לרכוש מצלמה איכותית וללמוד להפעיל אותה בעזרת קורס צילום מקצועי.

אחד המרכיבים המרכזיים והחשובים ביותר בתחום הצילום הוא התאורה. צלמים מקצועיים לומדים להשתמש בתאורה על מנת ליצור תמונה עם מראה מיוחד ומעניין. על מנת להצליח לצלם תמונות ברמה גבוהה, יש ללמוד להתעסק עם תאורה ולהשתמש בה עבור התמונות.

חשוב לדעת, כי תחום הצילום מחלק את סוגי התאורות לשתי קבוצות מרכזיות: הראשונה, תאורה שמקורה באור טבעי, והשנייה, תאורה מלאכותית.

תאורה טבעית ומלאכותית

תאורה טבעית היא שם כולל לאור שמגיע ממקור טבעי כגון שמש, ירח, מדורה, נר ועוד. צלמים רבים נרתעים מצילום בשמש ומעדיפים לצלם בעיקר בצל. לעומת זאת, ישנם צלמים שמשתמשים באור השמש כאור ישיר ללא ריכוך ויוצרים תמונות מעניינות, מרהיבות ומרשימות. צלמים מנוסים לומדים להכיר את השמש ומבינים מתי וכיצד יש לצלם תמונות לאורה.

תאורה מלאכותית היא שם כולל לתאורה שמיוצרת בעזרת אמצעים מלאכותיים לרבות: נורת להט, פלואורסצנט, פלאש, מנורת רחוב, פנס רכב ועוד. בעזרת אמצעים מלאכותיים אלו ניתן ליצור מראה מעניין ולהוסיף לאור צבעים כגון צהוב, כתום, כחול ועוד. תאורה מלאכותית מסייעת להתאים את האור בתמונה לצרכים שלכם.

אור רך ואור קשה

אור רך ואור קשה הם מושגים נפוצים וחשובים בתחום הצילום. אור קשה הוא אור שבא ממקור אור קטן וישיר. בדרך כלל משתמשים באור זה על מנת להדגיש דברים בתמונה, לשדר דרמה או לחזק את מרקם המשטח המצולם. במרבית המקרים עדיף להשתמש באור רך במקום באור קשה אך האור הקשה עשוי להיות שימושי ליצירת תמונות דרמטיות ומעניינות יותר.

אור רך הוא אור המגיע ממקור אור גדול יותר או אור שעבר דרך מקור ריכוך שהגדיל ופיזר את האור. אור השמש ביום מעונן, אור חלון והאור המגיע לפני השקיעה הם דוגמאות לאור רך. משתמשים באור רך על מנת לצלם תמונות עשירות בפרטים, מדויקות ובהירות. אור רך יצלם תמונות שמחמיאות יותר לאנשים בתמונה.

מאפייני אור נוספים

קיימים מאפייני אור נוספים כגון טמפרטורת הצבע, כיוון האור, עוצמת האור, התנהגות אור ועוד.  מאפיינים אלו ישפיעו באופן משמעותי על התמונה שתצלמו ועל המראה הכללי שלה.

מומלץ ללמוד על מאפיינים אלו בקורס צילום מקצועי וכך להבין איך להשתמש בהם על מנת לצלם תמונות יפות ומעניינות יותר. על מנת לצלם תמונות איכותיות ומרהיבות עליכם יהיה ללמוד כיצד להשתמש בתאורה ולנצל אותה לטובתכם.

לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל לכתובת הדואר האלקטרוני הבאה.