אלבומי תמונות ייחודיים לכל החיים

צילום אירועים

החיים הם כאן בהווה, אבל אין כמו לשלוף את אלבום התמונות ולהיזכר ברגעים קסומים מהעבר. טיולים משפחתיים, לידות של האוצרות המתוקים שלכם, טקסים חגיגיים, מפגשים חברתיים – לראות איך הילדים גדלו וכיצד הפכתם למשפחה שאתם היום.
לאלבומים ערך סנטימנטלי רב והם מהווים מזכרת גם לדורות הבאים ומאפשרים להם להכיר את העבר המשפחתי. רוצים ליצור אלבום משפחתי ייחודי? לפניכם טיפים חשובים מבחירת הקונספט ועד האמצעים הטכנולוגיים לעיצוב עצמאי של האלבום.

הקונספט קובע

בשלב הראשון בחרו את הרעיון של האלבום בין אם אתם אוהבים לארגן אלבומים לפי שנים ומייצרים אלבום כל שנה שישתלב באוסף הכרונולוגי או מעוניינים ליצור אלבום לפי אירוע ספציפי. טיול ליער השחור, חגיגת בר מצווה של הבן הבכור או אלבום מתנה לסבים עם תמונות של הנכדים מהשנה החולפת או מיום לידתם. ברגע שיש נושא או רעיון אפשר לעבוד לפי תבנית מסודרת וקל יותר גם לבחור את התמונות שישתלבו באלבום. מיינו את התמונות המועדפות עליכם לספריות במחשב לפי סדר הצגתן המועדף ותוכלו להתחיל בפרויקט.

אלבום דיגיטלי או מודפס? זו השאלה!

ההחלטה הבאה שעליכם לקבל היא באיזה אלבום מדובר. כיום רבים צופים בתמונות שלהם דרך המסך של המחשב, טלוויזיה או הטלפון והתמונות שמורות בענן, אבל יש רבים שעדיין אוהבים להחזיק אלבומים מוחשיים מודפסים ומעוצבים ולעלעל בדפים ולעבור על התמונות של האלבום. תמיד תוכלו לייצר אלבום דיגיטלי בעיצוב אישי ולשמור אותו לצפייה במסכים וגם להדפיס העתקים ולחלק למי מהמשפחה שמעדיף שיהיה לו את אלבום החתונה שלכם וכדומה. יצירת אלבום מודפס יכולה להתבצע בשתי דרכים: בעיצוב האלבום דרך פלטפורמה ושליחת העיצוב להדפסה או בקניית אלבום מסוגנן והדפסה נפרדת של התמונות ולאחר מכן, תיוק או הדבקה של התמונות באלבום.

עיצבנו במו ידינו

עיצוב אלבום תמונות הוא תהליך חווייתי ומהנה כאשר כיום עומדות לרשותכם פלטפורמות ידידותיות למשתמש המאפשרות עיצוב עצמאי של האלבום. אפשר לשבת ביחד עם הילדים, לבחור את התמונות ולהחליט על תמונת הנושא, הגדלת והקטנת תמונות, לגרור אלמנטים משדרגים, לבחור מסגרות ולכתוב ביחד את הכיתוב שיעטר את התמונות וכך להיזכר גם באותם רגעי האושר הגדולים שליוו אתכם בתור משפחה.
ניתן לבחור תבנית קיימת מוכנה מראש כמו תבנית אלבום טיול משפחתי או תבנית אלבום חתונה, בר/בת מצווה, ברית/ה וכדומה או לעבוד "פרי סטייל" ולבחור בעצמכם את הצבעים והעיצוב, למקם את התמונות היכן שתרצו ולשחק עם הזווית של כל תמונה והקומפוזיציה וכמובן למחוק או לתקן בהתאם לצורך.
בחרו מראש את גודל האלבום המבוקש וכן את מספר העמודים, סוג הכריכה והגימור וכמובן את הרקע והפונטים שביחד ישתלבו ליצירה אומנותית יפה שתיהנו להדפיס ולשמור למזכרת.
התייחסו לקו סגנוני אחיד המלווה את האלבום לאורכו ויוצר אחידות באמצעות העיצוב ותוכלו גם להגיש את התמונות בפילטרים או אפקטים מעניינים ממש כמו ביצירת הפיד שלכם באינסטגרם.
בכל מקרה, חפשו פלטפורמה שתאפשר לכם לשמור את התמונות ולעבוד מכל מקום ובכל זמן עד השגת התוצאה הסופית המבוקשת. חשוב לבדוק כמובן כמה תעלה ההדפסה ותוך כמה זמן היא תתבצע וכן להחליט מראש על מספר העותקים, אם כי ברגע שהחומר נשמר בחשבון האישי שלכם באתר האינטרנט תמיד תוכלו לגשת לנתונים ולשלוח להדפסה מחודשת את האלבום ולהפיק ממנו עותקים נוספים כולל השינויים שבצעתם בעיצוב, בתמונות או בכיתוב.

השקיעו בעיצוב אלבום תמונות ייחודי ותיהנו ממתנה נהדרת לתת לבני משפחה וחברים וכן ממזכרת שתלווה אתכם לכל החיים.