מהם סוגי המצלמות הקיימים ומהם המומלצים ביותר

היום, בעידן האינסטגרם, בו כל אחד הופך לצלם והצילום נעשה בעיקר בעזרת הנייד, מיטשטשים הגבולות בין צילום חובבני לבין צילום מקצועי. על מנת להגיע לאיכויות אמיתיות של הצילום, לרוב המצלמה של הנייד אינה מספיקה. אוהבי הצילום שמוכנים להשקיע יראו את ההבדל באופן מיידי כאשר ישתמשו במצלמה שאינה קשורה לנייד. אילו סוגי מצלמות ישנן? מהם סוגי המצלמות המומלצים שכדאי להצטייד בהם מעבר למצלמת הנייד שלכם?

סטודיו לצילום מקצועי

איך לבחור את המצלמה המתאימה לכם ביותר?

מצלמות קומפקטיות – פשוט, קל ונוח

מצלמות ביתיות הן מצלמות קומפקטיות. הן נחשבות מצלמות פשוטות מבחינת התפעול והאופציות הקיימות בהן. עם זאת, איכות הצילום המתקבלת היא טובה מספיק ומתאימה לצרכים ולציפיות של רוב המצלמים שאינם צלמים מקצועיים. מצלמות ביתיות שהן קומפקטיות נקראות גם מצלמות כוון ולחץ ואינן דורשות שום ידע טכני או הבנה לעומק בצילום. החיסרון שלהן הוא החיישן הקטן שלהן שאינו בנוי להתמודדות עם מצבי צילום לא אידיאלים כמו תאורה חלשה.

מצלמות דמויות SLR- לרוצים להשקיע יותר

מצלמה הנחשבת מתוחכמת ויקרה יותר מן המצלמה הביתית. למצלמות אלה ישנו זום גדול וניתן לכוון אותן לרוב גם באופן ידני ולא רק אוטומטי הזום שלהן המגיע לטווחים גדולים הוא היתרון המרכזי שלהן. הן מתאימות לצלמים חובבים שמעוניינים להשקיע בצילום יותר. עם זאת, העובדה שמצלמה זו גדולה וכבדה לא בהכרח מעידה על גודל החיישן שלה.

מצלמות רפלקס

מצלמות אלה הן המקצועיות ביותר ומיועדות לצלמים חובבים שלוקחים את התחום ברצינות או לצלמים מקצועיים. טווח המחירים והאפשרויות במצלמות אלה גדול מאוד. תמונות אלה ניתן להדפיס גם בכמויות גדולות ואיכות התמונה נשמרת. עם זאת, מצלמת רפלקס מגיעה עם עדשה בסיסית בלבד ויש לרכוש עדשות מקצועיות בנפרד על מנת להגיע לתמונות איכותיות. יש גם להחליף עדשות לפי סוגי הצילום, למשל צילום כללי לעומת צילום המתמקד באובייקט בזום גבוה.

מצלמות וידאו

ישנן מצלמות המיועדות למצבים מסויימים. מצלמות וידאו למשל הן מצלמות שכדאי לרכוש אם אתם נוהגים לצלם סרטים רבים ובאורך של יותר ממספר דקות. גם בין מצלמת וידאו אחת לאחרת ישנו הבדל בנתונים ובמפרט הטכני של המצלמה, מה שיוצר שוני באיכות הצילום והאפשרויות שישנן.

מצלמות אקסטרים

מצלמות אחרות המיועדות למצבים מיוחדים הן מצלמות אקסטרים. היום אנשים אוהבים לצלם במצבים שונים ומשונים: צלילה, צניחה, בנג'י ומה לא… מצלמות אקסטרים מאפשרות לעשות זאת. מצלמת אקסטרים נקראת גם גו פרו ונוספים אליה מגוון אביזרים המאפשרים להשתמש בה תוך כדי תנועה, להתקין אותה על גבי קסדה, כידון האופניים או האופנוע, על רחפן, גלשן ועוד. המצלמות יכולות להיות עמידות למים באמצעות מארז הנרכש לרוב נפרד. משקל ומבנה המצלמה משתנה, כשאם המצלמה מיועדת להיות מותקנת על רחפן או טיסן מומלץ לרכוש מצלמה קלה בעלת מבנה נוח לכך.