המדריך המלא לצילומים

צילום אירועים

כאשר רוצים להנציח אירועים שונים בחיים, צריך לדעת באילו מצלמות להשתמש.

אנשים משקיעים מאמצים רבים, זמן וכסף בתכנון אירוע מוצלח, בין אם מדובר באירוע גדול כמו חתונה, ברית או בר מצווה ובין אם מדובר באירוע אינטימי וקטן יותר כמו הרמת כוסית במקום העבודה או השקת קמפיין פרסום חדש. אולם בסופו של דבר, האירוע מסתיים והאורחים חוזרים לביתם ומה שנשאר אלו רק הזיכרונות אשר ילכו ויתעמעמו עם הזמן. אם רוצים להנציח את הזיכרונות הללו כדאי לתעד את האירוע באמצעות צילום.

סטודיו לצילום

צילום אירועים – לבד או באופן מקצועי?

לפני מספר שנים התפתח טרנד באירועים, שבו האורחים הוזמנו לקחת חלק בצילום האירוע. על השולחנות הוצבו מצלמות פיתוח מיידי והאורחים התבקשו לצלם רגעים מהאירוע, כראות עיניהם. התמונות שפותחו יכלו לשמש כמזכרת עבור האורחים עצמם או להישאר לבעלי האירוע, כאשר זוויות הצילום הרבות ונקודות ההסתכלות השונות יצרו מגוון רחב של תמונות. עם זאת, ברור שהתמונות לא היו ברמה מקצועית גבוהה.

טרנד נוסף הוא לערוך עמדת צילומים אטרקטיבית באירוע, ולהעשיר אותה באמצעות אביזרים שונים. האורחים מוזמנים לצלם את עצמם באמצעות הסמארטפון האישי שלהם, ובחלק מן האירועים מזמינים גם צלם מגנטים.

טרנדים אלו מכניסים רוח חיה באירועים אך כאשר רוצים תיעוד מקצועי של רגעים מיוחדים ותמונות איכותיות שיישמרו לעד, מומלץ לשכור את שירותיו של צלם מקצועי דרך חברת הפקת אירועים מקצועית. צלם מקצועי ידע לתפוס את הרגע ולהשאיר לכם מזכרת נצחית שתזכיר לכם את הרגעים השמחים שחגגתם. הצלם גם ידע באיזה סוג מצלמה יש להשתמש, בהתאם לאופי האירוע, גודלו, המקום והשעה בו הוא נערך.

צלם אירועים

סוגי מצלמות

הסוג הראשון אלו המצלמות הקומפקטיות, המשמשות בעיקר לצורך ביתי. מדובר במצלמות פשוטות הן מבחינת תפעול והן מבחינת פונקציות, שכל אדם יכול לצלם באמצעותן, גם ללא לימוד קודם או הבנה טכנית. כאשר מדובר במצלמה של אחת מהיצרניות המוכרות, כגון ניקון או קנון, התמונות שיתקבלו יכולות להיות איכותיות מאד. עם זאת, מצלמות אלו אינן מתאימות לצילום אירועים או כאשר יש תנאים מאתגרים.

הסוג השני אלו מצלמות SLR. במצלמות אלו ניתן לכוון את הזום באופן אוטומטי וידני, וכך לקבל שליטה על הטווחים של הצילום ועל מיקוד התמונה. באמצעות העדשה המתאימה ניתן לצלם במצלמות אלו גם למרחקים והן נחשבות ליקרות וטובות יותר.

הסוג השלישי אלו מצלמות הרפלקס. במצלמות אלו כבר נדרשת הכרות עם מבנה המצלמה, הפונקציות השונות והעקרונות המנחים בתורת הצילום, כגון חשיפה וצמצם. ניתן לשדרג את יכולות הצילום של המצלמה באמצעות החלפת עדשה וכך להתאים את נתוני העדשה הנבחרת לתנאי הצילום והאובייקט שרוצים לצלם. אלו הן המצלמות הטובות ביותר לצילום אירועים.

למרות סוגי המצלמות השונות, חשוב להבין שאיכות הצילום והתמונות שיתקבלו לא תלויים רק באיכות המצלמה, אלא גם במי שעומד מאחוריה. לכן ברוב המקרים, אפשר להבחין בקלות בין תמונות שצולמו על ידי חובבנים לבין תמונות שצולמו על ידי צלם מקצועי.